Wesele w remizie: nietypowa lokalizacja dla wyjątkowego święta

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Pary młode martwią się m.in o dobrą lokalizację, odpowiednią atmosferę, przepyszną kuchnię oraz wystawne dekoracje. Wszyscy chcą, by to wyjątkowe wydarzenie było zapamiętane przez wszystkich gości, a także przez samej parę młodą na lata. Jedną z nietypowych, ale bardzo modnych opcji są wesela w remizie. W tym artykule poznacie wszystkie tajniki organizacji wesela w takim miejscu.

Po co wybierać nietypowe lokacje?

Coraz więcej par młodych decyduje się na organizację wesela w nietypowych miejscach. Pomysłowość w tym zakresie rośnie w siłę, a do wyboru mamy wiele atrakcyjnych opcji. Wesele w remizie to propozycja dla tych, którzy:

  • cenią sobie niebanalne miejsca na ważne wydarzenia,
  • chcą zyskać więcej swobody jeśli chodzi o dekoracje i układ stołów,
  • cierpią z powodu ograniczeń finansowych – wynajem remizy może o wiele mniej osłabić ich budżet.

Jak wybierać odpowiednią remizę?

Przede wszystkim należy skontaktować się z właścicielem, bądź osobą zarządzającą daną remizą. Powinni oni udzielić wszelkich informacji oraz pomóc w dopasowaniu oferty do indywidualnych potrzeb i wymagań. Warto także zwrócić uwagę na:

  • ilość osób, jakie są w stanie pomieścić,
  • dostępność kuchni, jeśli chcecie podjąć decyzję o samodzielnej obsłudze wesela,
  • odległość od miejsca zamieszkania pary młodej oraz miejsca ceremonii.

Ważna jest także atmosfera panująca w remizie – można na jej podstawie ocenić, czy nasze wesele będzie mile wspominane przez gości.

Co z dekoracjami i sprzętem?

W wynajętej remizie możecie zrobić dosłownie wszystko. Na przykład możecie zdecydować się na własne, DIY dekoracje, których nie musicie przecież składować w pokoju hotelowym. Remiza daje też więcej możliwości, jeśli chodzi o dobór sprzętu – o każdej porze możecie wypożyczyć stoły, krzesła, zmywarki i niezliczoną ilość sztućców. Pamiętajcie jednak, żeby wszystko zorganizować z wyprzedzeniem, wynajmując sprzęt z odpowiednim czasem na dostawę.

Kuchnia na weselu

Nie każda wynajęta remiza oferuje katering, czyli bilony dań przygotowanych przez odpowiednich profesjonalistów. W takim przypadku, jeśli nie chcecie korzystać z cateringów, należy zastanowić się nad samodzielnym przygotowaniem jedzenia. Wiele par, które decydują się na wesele w remizie, angażuje do pomocy przygotowanych kucharzy, którzy oferują szereg usług w tym zakresie. Jeśli zależy Wam na gastronomicznym paście, nie bójcie się eksperymentować – remiza to miejsce, gdzie możecie zrobić wszystko według swojego uznania!

Podsumowanie

Wesele w remizie to opcja dla tych, którzy chcą wyróżnić się spośród innych wesel. To także okazja, by w pełni wykorzystać swoją kreatywność i zaprojektować wesele dokładnie tak, jak nam się podoba. Niezależnie od lokacji, ważne jest, aby para młoda dobrze odpoczęła przed wielkim dniem, a przede wszystkim, żeby wszystkie plany zostały zrealizowane. Życzymy Wam wspaniałego wesela!