Naturalne zagęszczenie rzęs i brwi to marzenie wielu kobiet na całym świecie. Często jednak korzystamy z kosmetyków, które mogą powodować negatywne skutki dla naszej skóry i włosów. Dlatego w tym artykule przedstawimy sposoby na naturalne zagęszczenie rzęs i brwi, które nie szkodzą zdrowiu naszych włosów.

  1. Olejki eteryczne

Olejki eteryczne są naturalnym sposobem na zagęszczenie rzęs i brwi. Najlepsze do tego celu są olejki rycynowy, z pestek moreli, ze słodkich migdałów oraz jojoba. Wystarczy nanieść trochę olejku na rzęsy i brwi przed snem i pozostawić na całą noc. Regularne stosowanie olejków eterycznych przyniesie pozytywne efekty w postaci zagęszczenia i wydłużenia włosów.

  1. Dieta bogata w składniki odżywcze

Zdrowa dieta bogata w składniki odżywcze jest kluczowa w procesie naturalnego zagęszczania rzęs i brwi. Ważne, aby w diecie znalazły się produkty bogate w witaminę E, B oraz biotynę. W przypadku witaminy E warto sięgnąć po orzechy, chleb pełnoziarnisty oraz szpinak. Produkty bogate w witaminy z grupy B to między innymi jaja, ryby oraz ziarna. Natomiast w przypadku biotyny znajdziemy ją w przetworach mlecznych, soczewicy i awokado.

  1. Naturalne olejki i płukanki

Naturalne olejki i płukanki to kolejny sposób na naturalne zagęszczenie rzęs i brwi. Można przygotować płukanki z pokrzywy lub rumianku, które mają pozytywny wpływ na wzrost włosów. Natomiast do preparatyów kosmetycznych warto sięgnąć po naturalne olejki, takie jak olejek z kiełków pszenicy lub z dzikiej róży. Olejki te ponadto nawilżają włosy i pozytywnie wpływają na ich kondycję.

  1. Masowanie skóry

Masowanie skóry to ważny element w procesie naturalnego zagęszczania rzęs i brwi. Zwiększa ona krążenie krwi w skórze, co sprzyja szybszemu wzrostowi włosów oraz ich zagęszczeniu. Masowanie należy wykonywać delikatnymi, okrężnymi ruchami palców. Powinno się to robić codziennie przez kilka minut, zarówno przed snem, jak i po przebudzeniu.

  1. Naturalne kosmetyki

W przypadku kosmetyków do rzęs i brwi warto wybrać te, które posiadają naturalne składniki. Są to m.in. preparaty z ekstraktem z aloesu, olejkiem arganowym czy witaminą B5. Takie kosmetyki nie tylko wpłyną pozytywnie na zagęszczenie włosów, ale również odżywią je i wzmocnią.

Podsumowanie

Naturalne zagęszczenie rzęs i brwi to proces, który wymaga czasu i regularności. Wszystkie opisane powyżej sposoby są naturalne i nie szkodzą zdrowiu włosów. Warto pamiętać o diecie bogatej w składniki odżywcze oraz o codziennym masowaniu skóry. Naturalne olejki i kosmetyki to także ważny element w procesie zagęszczania włosów, dlatego warto z nich korzystać.