Krem BB – idealne połączenie pielęgnacji i makijażu

Krem BB, czyli blemish balm, to produkt, który zyskał popularność na całym świecie dzięki swojemu uniwersalnemu działaniu. To nie tylko kosmetyk do twarzy, ale też połączenie pielęgnacji i makijażu. Ale czy warto go używać? O tym dowiesz się w naszej recenzji.

 1. Co to jest krem BB?

Krem BB to kosmetyk, który ma zastąpić kilka innych produktów do pielęgnacji i makijażu, w tym krem nawilżający, korektor, baza pod makijaż, podkład i in. Zawiera on zazwyczaj składniki nawilżające, witaminy, filtry UV oraz pigmenty, które kryją niedoskonałości skóry.

 1. Dla kogo jest krem BB?

Krem BB jest idealny dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt na skórze, jednocześnie pielęgnując ją. Nadaje się dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności dla cery suchej i dojrzałej, ze względu na właściwości nawilżające i wygładzające.

 1. Zalety i wady używania kremu BB

Zalety:

 • Jednym kosmetykiem można zastąpić kilka innych
 • Dzięki składnikom nawilżającym pielęgnuje skórę
 • Wizerunek na skórze wygląda naturalnie i nieprzesadnie
 • Można znaleźć wiele odcieni dostosowanych do indywidualnego typu urody

Wady:

 • Nie zapewnia takiego krycia niedoskonałości jak podkład
 • Często ma zbyt mało odcieni, co utrudnia dobre dopasowanie koloru do skóry
 • Nie jest łatwo znaleźć produkt, który będzie idealny do własnego typu skóry i doskonale go nawilży
 1. Jak stosować krem BB?

Krem BB stosuje się podobnie jak krem nawilżający, nakładając go na oczyszczoną skórę twarzy. Można użyć go samodzielnie lub nałożyć na niego później korektor, puder lub róż.

 1. Podsumowanie

Krem BB to kosmetyk idealny dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt na skórze, jednocześnie pielęgnując ją. Można zastąpić nim kilka innych produktów do pielęgnacji i makijażu, co jest niezwykle wygodne. Warto jednak pamiętać, że krem BB nie zapewnia takiego krycia niedoskonałości jak podkład, ale jego zalety – łatwość w użyciu i pielęgnacja skóry – przeważają nad wadami.