Recenzja kremu BB – czy warto go stosować?

Krem BB to produkt, który zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Pozwala on na uzyskanie naturalnie wyglądającej skóry, a jednocześnie ma w sobie wiele właściwości pielęgnacyjnych. Czy jednak warto stosować ten krem? Oto moja recenzja.

Zalety kremu BB

 1. Nawilża skórę
  Jedną z największych zalet kremu BB jest to, że nawilża skórę. Dzięki temu, że zawiera w sobie składniki nawilżające, jak kwas hialuronowy czy gliceryna, skóra jest bardziej miękka i elastyczna.

 2. Koryguje niedoskonałości
  Krem BB koryguje niedoskonałości skóry, takie jak zaczerwienienia czy przebarwienia. Dzięki temu, że zawiera pigmenty, po nałożeniu kremu skóra wygląda na bardziej wyrównaną i promienną.

 3. Chroni przed słońcem
  Wiele kremów BB zawiera filtr UV, co oznacza, że chronią one skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki temu, że krem BB zawiera w sobie ochronę przed słońcem, można uniknąć wielu problemów skórnych, takich jak trądzik czy zmarszczki.

Wady kremu BB

 1. Niekiedy nie kryje dostatecznie
  Niektóre kremy BB nie kryją niedoskonałości skóry dostatecznie. Dlatego, jeśli chcemy uzyskać pełne krycie na skórze, warto użyć go w połączeniu z innym kosmetykiem kryjącym.

 2. Trudny do dobierania koloru
  Krem BB jest trudny do dobrania koloru. Ponieważ jest to produkt, który ma za zadanie wyglądać naturalnie, niektórym osobom ciężko dobrać kolor, który idealnie wpasuje się do ich karnacji.

 3. Może zatykać pory
  Niektóre kremy BB mają w swoim składzie składniki, które mogą zatykać pory. Dlatego, jeśli mamy skłonność do trądziku, warto wybrać krem BB, który jest niekomedogenny.

Czy warto stosować krem BB?

Odpowiedź na to pytanie zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli szukamy produktu, który nawilży naszą skórę, koryguje niedoskonałości i chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, to krem BB będzie dobrym wyborem. Z drugiej strony, jeśli oczekujemy pełnego krycia i wygładzenia skóry, warto użyć go w połączeniu z innym kosmetykiem kryjącym.