Jest wielu ekspertów od urody, którzy twierdzą, że makijaż jest tylko sztuką i powinien być wykonany zgodnie z typem skóry. Twierdzą oni również, że każda kobieta powinna mieć idealny makijaż dla swojego typu skóry.

Jest wiele kobiet, które wyznają taką teorię i ja jestem jedną z nich. Tak więc, zawsze stosuję się do tej zasady, a dzisiaj zamierzam podzielić się najlepszymi pomysłami na makijaż dla każdego typu skóry.

Skóra tłusta

Jeśli masz tłustą skórę to musisz wybrać matowy cień do powiek. Jeśli chcesz zakryć zaczerwienienia i ślady po trądziku, użyj matowego różu do policzków i szminki.

Skóra normalna

Dla cery normalnej możesz wypróbować matowy kremowy cień do powiek. Możesz użyć matowego koloru do ust, ale jeśli masz żółtawą cerę, to możesz użyć matowego błyszczyka.

Skóra mieszana

Dla cery mieszanej musisz wybrać korektor. Możesz użyć matowego lub płynnego podkładu. Jeśli masz suchą skórę, możesz użyć podkładu w pudrze.

Ciemna skóra

W przypadku ciemnej skóry należy użyć pudru rozświetlającego lub podkładu matującego. Jeśli masz żółtawą cerę, możesz użyć pudru matującego.

Skóra bez porów

W przypadku skóry bez porów możesz wypróbować lekki podkład i korektor. Użyj kremowego cienia do powiek, ale pamiętaj, aby nie nakładać go na środku powieki, ponieważ sprawi to, że oczy będą wyglądały na większe.

Wnioski:

Mam nadzieję, że spodobały Ci się powyższe pomysły na makijaż. Wiem, że to tylko podstawowe wskazówki, ale jestem pewna, że znajdziesz w tym poście coś przydatnego.