CZY W WALCE Z NIEDOSKONAŁOŚCIAMI SKÓRY POMOŻE MAŚĆ NA ZASKÓRNIKI?
Zaskórniki to drobne wypukłości skórne, które powstają na skutek nadmiaru sebum i zanieczyszczeń w porach skórnych. Są jedną z najczęstszych przyczyn niedoskonałości skóry, zwłaszcza u osób z tłustą lub mieszaną cerą. Wszyscy, którzy zmagają się z trądzikiem i innymi niedoskonałościami, walczą z problemem zaskórników. Jeśli Ty również szukasz skutecznych sposobów radzenia sobie z niedoskonałościami skóry, ten artykuł jest dla Ciebie!

 1. PRZYPISZ ZASZKÓRNIKOM DO ŻYCIA
  Zaskórniki nie są niczym innym jak zmieszaniem sebum z martwymi komórkami skóry i zanieczyszczeniami, które gromadzą się w porach skórnych. Aby skutecznie z nimi walczyć, warto w pierwszej kolejności zadbać o higienę skóry i regularnie usuwać martwy naskórek. Należy zwrócić szczególną uwagę na oczyszczanie twarzy, zwłaszcza w miejscach, gdzie częściej pojawiają się zaskórniki, czyli w okolicach nosa, podbródka i czoła.

 2. WYBIERZ SKUTECZNĄ MAŚĆ
  Skuteczną maść na zaskórniki powinna zawierać aktywne składniki, które pomogą złagodzić stany zapalne skóry, a także ograniczyć wydzielanie sebum. Składnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest kwas salicylowy, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dobrze sprawdzą się także preparaty z retinolem lub benzoylperoksydem.

 3. ZASTOSUJ OLEJE ESENCYJNE
  Olejki eteryczne to naturalne składniki, o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Mogą znacznie przyspieszyć regenerację skóry, a także oczyszczać ją z toksyn i zanieczyszczeń. Warto jednak pamiętać, aby używać ich z umiarem, najlepiej rozcieńczone z innymi olejami. Do tłustej i trądzikowej cery polecamy olejek z drzewa herbacianego, eukaliptusa lub lawendy.

 4. ODPÓWIEDNIA DIETA
  Zaskórniki to nie tylko problem zewnętrzny, ale także wewnętrzny organizmu. Niestety, dieta bogata w produkty wysoko przetworzone, tłuste i ciężko strawne, może skutkować powstawaniem niedoskonałości skóry. Aby zapobiegać powstawaniu zaskórników, warto zwiększyć spożycie warzyw i owoców, bogatych w witaminy i minerały, a także spożywać produkty bogate w kwas omega-3, takie jak ryby, orzechy i nasiona.

 5. WPŁYW ŻYWNOŚCI NA SKÓRĘ
  Niedoskonałości skóry to problem, który dotyczy wielu osób. Istotne znaczenie mają nie tylko szkodliwe czynniki zewnętrzne, ale także dieta i styl życia. Regularne dbanie o skórę, stosowanie odpowiedniej maści na zaskórniki, a także dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych, to kluczowe elementy w walce z niedoskonałościami. Pamiętaj, że zdrowa skóra to piękna skóra!