Makijaż w czasach pandemii: jakie trendy królują na Ursynowie

Świat zoptymalizował swoje życie w związku z pandemią, a przemysł kosmetyczny również dostosował swoje trendy do panujących warunków. Jednym z największych trendów stał się naturalny wygląd i minimalizm. Na Ursynowie spotykamy takie stylizacje coraz częściej, ale wciąż istnieją także fanki mocniejszych i bardziej odważnych looków.

  1. Minimalizm i naturalność

W trendach makijażowych na Ursynowie widoczne jest odstąpienie od mocnego, ciężkiego makijażu na rzecz naturalnego looku. Taki make-up osiągamy dzięki delikatniej korekcji, zdrowemu i promiennemu wyglądowi skóry, a także półprzezroczystemu odcieniowi podkładu. Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry i dobrze dopasowany krem, który dostosowany jest do naszego rodzaju cery.

  1. Wyraziste usta

Makijaż Ursynów kładzie coraz większy nacisk na wyraziste i pięknie podkreślone usta. Warto wybrać trwałe pomadki, które dodadzą naszym ustom wspaniałej objętości i podkreślą ich kształt. W przypadku mocno nasyconych odcieni, należy pamiętać o delikatnej korekcji brwi, co zapewni nam estetyczny i harmonijny wygląd.

  1. Smokey eyes

Chociaż świeży look oraz naturalność zyskują coraz więcej uwagi, to smokey eyes zawsze będą modnym wyborem. Ciemne kolory ustępują swojego miejsca zmysłowym i subtelniejszym tonacjom. W promieniach słońca oczy nabiorą jasności oraz połysku – dzięki temu zyskujemy olśniewający wygląd.

  1. Kolorowe zdobienia

Oczywiście, wspomniane wcześniej trendy nie oznaczają, że należy zrezygnować z mocnego i ekspresywnego makijażu. Kolorowe zdobienia to dalej bardzo lubiany i chętnie wykorzystywany element stylizacji na Ursynowie. W przypadku mocnych kolorów, pamiętajmy o umiarze i proporcjonalnym dopasowaniu do reszty stylizacji.

  1. Linie i kreseczki

Ostatnim istotnym elementem jest wyeksponowanie linii i kreseczek. Najładniejszym efekt uzyskamy dzięki zastosowaniu wodoodpornych tuszy i kredek do oczu. Linia powinna być cienka i dokładnie oddzielona od powierzchni oka, podkreślając jego kształt, ale jednocześnie nie przytłaczając całego makijażu.

Podsumowując, makijaż na Ursynowie to przede wszystkim naturalny i zdrowy wygląd, z lekkim podtekstem ekspresyjnych elementów. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać indywidualne podejście i dopasować stylizacje do siebie. Makijaż powinien przede wszystkim pozwolić czuć się nam pięknie i komfortowo w swojej skórze bez względu na zdobienia i trendy.