Włosy farbowane są piękne i mogą zmienić całkowicie nasz wygląd. Jednak, aby cieszyć się nimi jak najdłużej, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji. W tym artykule przedstawiamy polecane produkty i porady fryzjera, które pomogą zachować kolor i blask farby na włosach przez długi czas.

I. Odpowiednie mycie włosów farbowanych

 1. Zawsze używaj szamponu i odżywki przeznaczonej do włosów farbowanych. Takie kosmetyki zawierają składniki, które pomagają utrzymać kolor na włosach.

 2. Unikaj gorącej wody podczas mycia, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić włosy i wpłynąć na blaknięcie koloru. Lepiej użyć chłodniej wody lub umyć włosy w letniej.

 3. Staraj się nie myć włosów zbyt często, ponieważ częste mycie wiąże się z uszkodzeniem struktury włosów. Dla uzyskania najlepszych efektów, myj włosy 2-3 razy w tygodniu.

II. Kondycjonowanie włosów farbowanych

 1. Po każdym myciu, użyj odżywki przeznaczonej do włosów farbowanych, aby zregenerować strukturę włosów i zachować kolor.

 2. Niekiedy warto użyć maski do włosów farbowanych, dzięki której włosy nabiorą blasku i będą bardziej miękkie i gładkie.

 3. Dobrze nawilżone włosy są bardziej miękkie i elastyczne. Wybierając odżywkę i maskę, upewnij się, że zawiera one składniki nawilżające, takie jak oleje roślinne, wyciągi z alg czy też proteiny jedwabiu.

III. Suszenie i stylizacja włosów

 1. Unikaj zbyt częstego używania prostownicy, lokówki czy też suszarki do włosów, ponieważ na dłuższą metę może to uszkodzić włosy i wpłynąć na stan koloru.

 2. Jeśli już stylizujesz włosy, użyj specjalnych kosmetyków, które chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

 3. Przy suszeniu włosów farbowanych, unikaj bardzo wysokich temperatur suszarki. Lepiej wybrać niższą temperaturę lub suchy włosy naturalnie.

IV. Koniec z łupieżem i wypadaniem włosów

 1. Włosy farbowane łatwo ulegają uszkodzeniu, dlatego warto stosować kosmetyki na łupież i wypadanie włosów. W aptekach i sklepach kosmetycznych można znaleźć wiele specjalnych kosmetyków, które pomagają w walce z problemami skóry głowy.

 2. Jeśli zauważysz, że wypadanie włosów jest szczególnie widoczne, zwolnij tempo mycia włosów i zacznij stosować kosmetyki o właściwościach wzmacniających.

 3. Jeśli sięgasz po chemię, postaw na produkty jak najmniej agresywne. Lepiej wybierać te, które mają w składzie naturalne składniki, takie jak henna czy też wyciąg z pokrzywy.

V. Ostatnie porady

 1. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych nie dotyczy tylko kosmetyków. Warto także zmienić styl życia – unikaj korzystania z solarium, nie nadużywaj alkoholu i nie pal papierosów.

 2. Regularne wizyty u fryzjera to klucz do zachowania pięknego koloru i kondycji włosów. Fryzjer może doradzić co zrobić, gdy zauważysz jakieś zmiany w kolorze farby na włosach.

 3. Czasem warto odświeżyć kolor włosów. Farbując włosy w domu, używaj tylko sprawdzonych i cenionych marek kosmetyków.

Pielęgnacja włosów farbowanych nie jest łatwa, ale nie jest też niemożliwa. Warto wykorzystać nasze porady i zastosować się do zasad, aby zachować piękny kolor i kondycję włosów przez długi czas.