Ból jest naturalną i bardzo powszechną częścią procesu porodu, jednak istnieją przypadki, w których środki przeciwbólowe nie są właściwym rozwiązaniem.

Jeśli masz ból podczas porodu, to musisz skonsultować się z lekarzem, ale zanim to zrobisz, musisz zrozumieć przyczyny bólu. Istnieje kilka wspólnych powodów, które powodują ból u kobiet w ciąży podczas porodu, ale jeśli masz jakieś objawy, to musisz zobaczyć się z lekarzem.

Oto kilka wspólnych powodów, które spowodują ból u kobiet w ciąży podczas porodu:

1. Nudności

Głównym powodem nudności jest to, że ciało chce wydalić dziecko, a są przypadki, kiedy dzieje się to z powodu stresu i niepokoju matki.

2. Rozwarstwienie szyjki macicy

Jeśli masz rozwarcie szyjki macicy, wtedy będziesz odczuwać ból w podbrzuszu.

3. Anemia

Jeśli jesteś anemiczką, wówczas możesz doświadczyć obfitego krwawienia z pochwy. Powodem tego jest ograniczenie przepływu krwi do macicy.

4. Placenta previa

Łożysko jest dołączony do szyjki macicy i w przypadku, gdy masz ten problem, a następnie może spowodować ciężkie krwawienie w pochwie.

5. Nieodpowiednie rozwarcie szyjki macicy

Rozwarcie szyjki macicy to odległość między szyjką macicy a dzieckiem. Jeśli masz niewystarczające rozwarcie szyjki macicy to zwiększy to szanse na indukcję porodu.

6. Pęknięcie macicy

Jeśli masz pęknięcie macicy, oznacza to pęknięcie macicy. W tym stanie będziesz odczuwać intensywny ból w podbrzuszu i w okolicy macicy.

7. Infekcja

Jeśli masz infekcję, wtedy możesz odczuwać intensywny ból w podbrzuszu.

8. Włókniaki

Włókniaki są łagodnymi guzami, które rosną w macicy. Guzy te mogą powodować ból i mogą również zwiększyć ryzyko poronienia.

9. Uszkodzenie dna miednicy

W tym stanie, twój mięsień dna miednicy zostanie uszkodzony i będzie powodować ból i nadmierne krwawienie.

10. Przedłużająca się ciąża

Czas trwania porodu wynosi zwykle od 12 do 16 godzin, ale w niektórych przypadkach może trwać dłużej niż 48 godzin.

Wnioski:

Są to jedne z najczęstszych przyczyn bólu podczas porodu. Jeśli masz któryś z wyżej wymienionych objawów, to koniecznie skonsultuj się z lekarzem.