Zaskórniki są spowodowane nadmierną ilością oleju na twarzy. Olej pozostaje na powierzchni skóry. A potem, gdy zostaje wystawiona na działanie słońca, olej zaczyna wysychać i tworzą się martwe komórki.

Ale nie panikuj, jest rozwiązanie tego problemu. Oto 10 skutecznych wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się białych i czarnych zaskórników:

1. Złuszczanie

Złuszczanie jest najlepszym sposobem na pozbycie się martwych komórek i zapobieganie powstawaniu zaskórników. Aby złuszczyć skórę, możesz użyć szczotki.

2. Peeling

Scrubbing jest kolejną najlepszą rzeczą do złuszczania skóry. Możesz użyć peelingu, który składa się z proszku z drzewa sandałowego i niektórych olejków eterycznych.

3. Ocet

Jest to naturalny środek do usuwania martwych komórek i zapobiegania powstawaniu zaskórników. Wystarczy wymieszać ćwierć filiżanki octu i pół filiżanki wody.

4. Cytryna

Cytryna jest silnym środkiem wybielającym, który usunie martwe komórki i będzie zapobiegać powstawaniu białych wągrów.

5. Jogurt

Jogurt jest świetnym źródłem witaminy B i pomoże w tworzeniu nowych komórek.

6. Sok z cytryny

Wymieszaj sok z jednej cytryny i jedną łyżkę stołową soli. To pomoże Ci uzyskać gładką i świecącą skórę.

7. Pasta do zębów

Pasta do zębów to dobry sposób na pozbycie się zaskórników i białych wągrów. Wystarczy wymieszać pół łyżeczki sody oczyszczonej, jedną łyżkę soku z cytryny i jedną łyżkę cukru. Nałóż ją na twarz i pozostaw na 15 minut.

8. Mleko

Mleko jest naturalnym środkiem wybielającym. Wystarczy zastosować go na twarzy i pozostawić na 10 do 15 minut.

9. Ocet jabłkowy (Apple Cider Vinegar)

Ocet jabłkowy z cydru jest naturalnym środkiem wybielającym i będzie zapobiegał powstawaniu zaskórników.

10. Olej kokosowy

Olej kokosowy to świetny sposób na pozbycie się zaskórników i białych wągrów. Wystarczy wymieszać jedną łyżeczkę oleju kokosowego z jedną łyżką miodu i pocierać na twarzy.

Wnioski:

Są to 10 najlepszych skutecznych wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się zaskórników i białych wągrów. Są to proste i naturalne środki zaradcze, które dadzą Ci naturalny blask. Więc, spróbuj tych wskazówek i uzyskać jasną i świecącą skórę.